WROCŁAW, TORUŃ i WARSZAWA

Październik to dla nas czas rozjazdów, a Wrocław, Toruń i Warszawa to trzy najbliższe „destynacje” studentów z naszego wydziału. Dwa pierwsze kierunki to znaczące festiwale sztuki lalkarskiej, w stolicy zaś czeka nas tradycyjna październikowa prezentacja w ramach cyklu „Dobry wieczór w AT”.

Na początek Wrocław i XIII Międzynarodowe Spotkania Szkół Lalkarskich METAFORMY. Festiwal odbywa się w dniach 11-14 października i skupia twórców z Polski, Czech, Rosji i odległej Indonezji. Naszą uczelnię reprezentują dwie formy: pokaz z maski (Dominik Gorbaczyński, Michał Ferenc) zatytułowany ŁOWCY GŁÓW oraz projekt z przedmiotu „Teatr ożywionej formy” – spektakl NICCOŚ, w wykonaniu: Emil Lipski, Daniel Skrzypczak, Anna Złomańczuk.

Oprócz prezentacji teatralnych w ramach imprezy odbywają się też pokazy mistrzowskie, spotkania, konferencja naukowa i specjalne warsztaty, w których wezmą udział m.in. nasi studenci. Od mistrzów z Indonezji uczyć się będą techniki animacji wayang, u nas znanej jako jawajka. Ponadto razem z kolegami z Wrocławia świętujemy 45-lecie Wydziału Lalkarskiego na PWST Kraków / Filia Wrocław (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego).

W drugiej połowie miesiąca będziemy z kolei gościć w Toruniu. Na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA (13-24 października 2017) wystąpią Małgorzata Nowacka, Dominik Gorbaczyński i Michał Ferenc. Festiwalowa publiczność 18 października zobaczy ich w spektaklu FAUST, na podstawie Tomasza Mana.

Na koniec października zawitamy do Warszawy. Tradycyjnie w tym okresie odbywa się tutaj prezentacja w ramach cyklu DOBRY WIECZÓR W AT (27-28 października). W ciągu dwóch dni studenci IV roku zaprezentują pokazy teatru aktora, lalki, formy i wyobraźni. Na warszawskiej scenie pokażemy spektakle: NICCOŚ, FAUST, O MATKO! oraz W PROGU.

Więcej o SPOTKANIACH: kliknij tutaj.
Więcej o DOBRY WIECZÓR W AT: kliknij tutaj.